Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne

12 października 2015 r. podczas gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie prof. Lena Kolarska-Bobińska – minister nauki i szkolnictwa wyższego wręczyła nagrody najwybitniejszym naukowcom. Nagrodę za całokształt dorobku otrzymała prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska oraz prof. dr hab. Izabela Makałowska za wybitne osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej.

Coroczne Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznawane są za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

Źródło: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/tegoroczne-nagrody-ministra-rozdane.html

Nagroda prof. I. Makałowska - 1

Nagroda prof. Z. Szweykowska-Kulińska - 1